Projekty
W ramach działalności statutowej Fundacja Serce Dla Serca prowadzi wiele projektów w zakresie szkoleń oraz udzielania specjalistycznego poradnictwa psychologicznego, prawnego, zawodowego i terapeutycznego, a także działania dotyczące profilaktyki uzależnień oraz świadczy usługi społeczne.
Nasza pomoc skierowana jest do osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, wykluczonych społecznie, w tym osób z niepełnosprawnością, ludzi starszych, dzieci i młodzież.
"Adaptacja i Integracja - wsparcie obywateli. i obywatelek Ukrainy w Olsztynie" - dyktando
"Adaptacja i Integracja - wsparcie obywateli i obywatelek Ukrainy w Ełku"
Projekt: „Adaptacja i Integracja"
Pliki do pobrania:
Umowa uczestnictwa w projekcie.pdf
Zgoda na wykorzystanie wizerunku.pdf
Deklaracja dla osoby niepełnoletniej.pdf
Warsztaty kompetencji społecznych
Szkolenia cyfrowe w ramach projektu: "Strefa Cyfrowej Aktywności-rozwój umiejętności cyfrowych i kompetencji społecznych osób 50+"
https://www.fundacjasercedlaserca.com.pl
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie
W ramach projektu "Strefa Cyfrowej Aktywności - rozwój umiejętności cyfrowych i kompetencji społecznych osób 50+" zakończyliśmy cykl warsztatów postaw ekologicznych.
Nasi uczestnicy i uczestniczki zdobyli wiedzę nt. ekologicznych rozwiązań w życiu codziennym, było też mnóstwo ciekawostek i wymiany doświadczeń. Zajęcia cieszyły się dużym powodzeniem.
https://www.fundacjasercedlaserca.com.pl
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie
Fundacja serce dla serca otrzymała dofinansowanie z UE na realizację projektu: „Strefa Cyfrowej Aktywności – rozwój umiejętności cyfrowych i kompetencji społecznych osób 50+”
Nr projektu: FEWM.06.05-IZ.00-0094/23
Biuro projektu: ul. Kościuszki 46/48/10, 10-959 Olsztyn
Czynne dni: wtorek-piątek w godzinach 09.00-14.00
Obiekt dostoswany dla osób z niepełnosprawnością- schodołaz od głównego wejścia do budynku.
Cel Projektu: Podniesienie umiejętności podstawowych (cyfrowych i społecznych) wśród 40 osób (25K i 15M) w wieku 50+ z terenu miasta Olsztyn w okresie od 01.04.2024 do 31.12.2024 poprzez objęcie ich kompleksowym wsparciem (diagnoza, wsparcie edukacyjne, walidacja, warsztaty kompetencji społecznych i postaw proekologicznych).
Grupa docelowa: Projekt skierowany jest do 40 osób dorosłych z umiejętnościami cyfrowymi i kompetencjami społecznymi na poziomie nie wyższym niż 3 poziom Polskiej Ramy Kwalifikacji, które ukończyły 50 r.ż, mające miejsce zamieszkania (w rozumieniu Kodeksu Cywilnego) na terenie miasta Olsztyn, które są zainteresowane z własnej inicjatywy zdobyciem, uzupełnieniem lub podnoszeniem umiejętności cyfrowych i kompetencji społecznych.
Działania w projekcie:
- Diagnoza kompetencji uczestników/uczestniczek;
- Wsparcie specjalistów dla uczestników/uczestniczek (psycholog, doradca: utworzenie portfolio i bilansu kompetencji);
- Szkolenia/kursy dla personelu bezpośrednio świadczącego wsparcie dla osób dorosłych;
- Szkolenia cyfrowe (5 modułów):
- Wyszukiwarka internetowa: wyszukiwanie, ocenianie i zbieranie informacji
- Korzystanie z aplikacji mobilnych
- Bezpieczeństwo korzystania ze stron intern. i portali społecznych
- Internetowe platformy sprzedażowe, e-commerce
- Komunikatory internetowe
- Warsztaty kompetencji społecznych i postaw proekologicznych;
- Komunikacja interpersonalna
- Autoprezentacja
- Praca w zespole
- Rozwiazywanie problemów i radzenie sobie w sytuacjach stresowych
- Warsztaty postaw proekologicznych
- Weryfikacja kompetencji uczestników/uczestniczek;
Każdy uczestnik/czka otrzyma:
- wydrukowane skrypty na warsztaty/szkolenia opracowane przez prowadzących;
- komplet materiałów biurowych (kołonotatnik, zakreślacze, długopis, teczkę).
Dodatkowo każdy uczestnik/czka będzie miał/a zagwarantowany zwrot kosztów dojazdu na zajęcia, formalny dokument stwierdzający, że uzyskali określone kompetencje.
Efekty/rezultaty projektu:
W wyniku udziału w projekcie uczestnicy/czki projektu nabędą:
1. kwalifikacje/kompetencje cyfrowe
we wskazanych obszarach tematycznych, tj. m.in.: wyszukiwarka internetowa; korzystanie z aplikacji mobilnych; jak bezpiecznie poruszać się w sieci; poznanie eko aplikacji; ocena wiarygodności i autentyczności sklepu internetowego; bezpieczne połączenie; poznanie zasad bezpieczeństwa przy płatnościach przez Internet; różnice zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu dokonania transakcji od zgody na wysyłanie materiałów reklamowych; korzystanie z komunikatorów; przesyłanie wiadomości, zdjęć, linków itp.
2. kwalifikacje/kompetencje społeczne:
m.in.: poznanie metod efektywnej komunikacji; technik aktywnego słuchania; metod autoprezentacji werbalnej i niewerbalnej; technik panowania nad tremą; metod reakcji na agresywną komunikację; zdobycie umiejętności społecznych potrzebnych do pracy w zespole; skuteczniejsze przekazywanie informacji i efektywniejsze wykonywanie zadań; umiejętność zachowywania się̨ w sytuacjach zmiany, konfliktu, zwiększonej intensywności pracy; umiejętność asertywnego odmawiania, podejmowania decyzji; techniki perswazji i przekonywania; metody wyznaczania celów, priorytetów i zadań; metody radzenia sobie z sytuacjami problemowymi i stresem w życiu codziennym itp.
3. kwalifikacje/kompetencje z zakresu postaw proekologicznych:
poznanie zasad dbania o środowisko naturalne, m.in. racjonalne korzystanie z energii elektrycznej, ogrzewania, recykling-prawidłowa segregacja odpadów, racjonalne korzystanie z urządzeń mobilnych i elektrycznych.
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie
Wartość Projektu: 349 700,00 zł
Dofinansowanie z Funduszy Europejskich: 332 215,00 zł.
Zakończone projekty
Warsztaty kulinarne
W ramach realizowanego przez Fundację cyklu działań dla seniorów, w dniu 24.04 odbyły się warsztaty kulinarne połączone z wykładami nt. odpowiedniego żywienia oraz diet stosowanych w przewlekłych chorobach i schorzeniach, z jakimi borykają się osoby starsze.
W Kuźnia Społeczna w Olsztynie, pod okiem instruktorów, przygotowano pyszne potrawy, m.in.: foccacia; kolorowe pasty-z ciecierzycy, z awokado i jajek; sałatki; makarony; smoothie; desery i wiele innych pyszności😋
Dziękujemy Kuźnia Społeczna za profesjonalne przeprowadzenie warsztatów i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie 😊
Projekt: „Fundacja serce dla serca”
W ramach naszej działalności statutowej postanowiliśmy wesprzeć kochanych seniorów i zorganizować dla nich cykl spotkań kulinarnych i cykl wykładów z zakresu rozwoju osobistego. Przedstawiamy kilka zdjęć ze spotkania z Panem Jackiem Łapińskim, który przekonywał, że "Z uśmiechem nam do twarzy":) Spotkanie odbyło się 15.03.2023r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie.
Po inspirującym wykładzie nasz prelegent podpisał swoje książki, które cieszyły się wielkim powodzeniem.
Jacek Łapiński-pisarz, prawnik, przedsiębiorca, pasjonat psychologii pozytywnej, auto książek: "Dlaczego warto czytać?!", "Jak być lepszy," i najnowsza "Z uśmiechem Ci do twarzy".
Projekt: „Rodzinna strefa aktywności”
Nr projektu: RPWM.11.02.03-28-0002/22
Biuro projektu: siedziba Fundacji serce dla serca w Olsztynie
tel. 608 097 186, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Celem projektu jest zwiększenie dostępu do usług społecznych ukierunkowanych na podniesienie aktywności społecznej i integracja ze środowiskiem lokalnym 11 rodzin/65 osób (33K i 32M) mieszkańców gminy Janowiec Kościelny zagrożonych ryzykiem ubóstwa i /lub wykluczeniem społecznym poprzez objęcie ich kompleksowym wsparciem w okresie X 2022-VI 2023.
UCZESTNICY PROJEKTU WEZMĄ BEZPŁATNIE UDZIAŁ:
- w warsztatach specjalistycznych;
- w poradnictwie specjalistycznym;
- w warsztatach integracji społecznej (warsztaty sportowe, „kuźnia pomysłów”);
- w animacjach lokalnych rodzin;
- w inicjatywach lokalnych;
- we wsparciu konsultanta rodzinnego i koordynatora pieczy zastępczej.
Więcej informacji pod nr telefonu: 608 097 186, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Beneficjent projektu: Fundacja serce dla serca, ul. Kościuszki 46/48/10, 10-959 Olsztyn
Partner projektu: Gmina Janowiec Kościelny, 13-111 Janowiec Kościelny 62
Projekt: „W rodzinie siła”
Nr projektu: RPWM.11.02.05-28-0005/21
Biuro projektu: Centrum Integracji Społecznej w Ełku
tel. 608 097 186, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Celem projektu jest zwiększenie dostępu do usług społecznych ukierunkowanych na podniesienie aktywności społecznej i integracja ze środowiskiem lokalnym 12 rodzin/50 osób (32K i 18M) mieszkańców MOF Ełk zagrożonych ryzykiem ubóstwa i /lub wykluczeniem społecznym poprzez objęcie ich kompleksowym wsparciem w okresie II 2022-I 2023.
UCZESTNICY PROJEKTU WEZMĄ BEZPŁATNIE UDZIAŁ:
- w warsztatach poprawiających funkcjonowanie rodziny;
- w poradnictwie specjalistycznym;
- w warsztatach integracji społecznej (kreatywności twórczej, „paleta marzeń” itp.);
- w warsztatach umiejętności społecznych (autoprezentacji, asertywności);
- w animacjach rodzin;
- we wsparciu konsultanta rodzinnego.
Więcej informacji pod nr telefonu: 608 097 186, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Beneficjent projektu: Fundacja serce dla serca, ul. Kościuszki 46/48/10, 10-959 Olsztyn
Partner projektu: Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych im. Króla Zygmunta Augusta w Augustowie, ul. Mostowa 12 D, 16-300 Augustów